MDF - Sunta

MDF - Sunta

Yaklaşık 20 yıldır bu sektörde faaliyet gösteren Elmak,  MDF / SUNTA sektörüne edindiğimiz tecrübeyle hızlı, gelişmiş fonksiyonlara sahip ve emniyetleri gözeten en iyi kullanıcı arayüzü olan sistemleri kurabilmektedir.
 
Siemens ile CFC, AS/OS Engineering Tool ve kendi özel ekipman bloklarımız ile sektöre uygun aynı zamanda müşteri alışkanlıklarına göre uyarlayabildiğimiz projeler oluşuyor.
 
Ekipman Bloklarımızda Standart Giriş/Çıkışlara ilave olarak MDF'de kullanılan özel fonksiyonlarda bulunmaktadır. (Acil dur, yangın, devir bekcisi, makina emniyetleri, vb.) Faceplate’lerde detaylı sunulan bilgi ve kontroller arıza müdahale zamanını kısaltmaktadır.
 
Bu sektörde başlıca çalıştığımız üniteler ;
 
Odun sahası – Değirmen – Silolar – Elekler – Tutkal Fabrikası – Kurutucu -  Serme – Pres – Zımpara  - Hidrolik Üniteler ve Ebatlama üniteleri.
 
Bizim için burada önemli olan bir diğer konu da hammadde girişinden bitmiş ürün çıkışına kadar olan süreçteki tüm sistemlerin tarafımızca birçok kez devreye alınmış, prosesi bilen ekipler tarafından yazılımının yapılmasıdır.
 
Ağaç sektöründe proje yaklaşımımızın aktif olarak müşteri bazlı devam etmektedir. Duruş süresi tahammülü olmayan bu proses de planlı bakımlar, operatör eğitimleri ve işletme istekleri önemli bir konuyu oluşturmaktadır.
 
Üreticiler için artan rekabet koşullarında kalite parametrelerini yakalamanın en önemli yöntemlerinden biri esnek otomasyon sistemi kurmaktır. Bu noktada çalıştığımız müşteriler hız döngülerini yakalama, hata ayıklama, esnek ve özelleştirilmiş düzenli rapor alma, SCADA üzerinden daha fazla bilgi görme gibi bazı önemli artıları satın alabilmektedirler. 
 

 

(0216) 315 40 55
(0216) 315 40 66
info@elmak.com.tr
©2016 - ELMAK Kontrol Sistemleri San. ve Tic. A.Ş Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM