Metro

Metro

Bu alanda ülkemizde en fazla proje yapmış firma olarak çalıştığımız projelerdeki sistem mimarileri teknoloji ve işletmelerin edindiği tecrübeler ile birlikte gelişmeler göstermektedir. 
 
Avrupa’ya oranla ülkemizde yeni oluşmakta olan raylı sistem teknolojileri içinde Metro en kapsamlı elektromekanik iş hacmi bulunan projedir. Ve elektromekaniği enerji yönetimi ile birlikte kontrol ettiğiniz bu sistem, insan emniyeti açısından da giderek önemi artmıştır.
 
Yaklaşık 20 istasyonluk bir metro hattı enerji ve çevresel kontrol projesi ortalama 6 çimento fabrikası denk gelecek kadar büyük bir kumanda merkezi kuracağınız anlamına gelir.
 
Metro hatlarındaki projeler temelde iki ayrı yapıyı içinde bulundurur. İstasyon kontrolü ve enerji yönetim sistemi . İki ayrı sistemi bütünleşik olarak ve merkezi yönetimde kullanım kolaylığı sağlayarak kurmanız gerekir.
 
Enerji sistemini kontrol eden kısım, bu genelde SCADA olarak adlandırılır, ikincisi ise elektromekanik sistemleri kontrol eden Çevresel Kontrol  Sistemidir .(Enviromental Control System). SCADA sisteminde metro hattının kesintisiz enerjisi sağlanırken, çevresel kontrol sistemi ile Aydınlatma, İklimlendirme, Pompalar, Yürüyen Merdivenler, Asansörler, Yolcu Geçiş Sistemleri, Kapı Bilgileri ve Yolcu Bilgilendirme Sistemleri kontrol edilir.  Çevresel kontrol başlığı altında çalıştığımız diğer önemli bir konu ise yangın senaryolarının işlenmesidir.
 
Kurduğumuz sistemlerden bazı önemli özellikler ,
Kesintisiz ring yapıda haberleşme ağı
Ortak haberleşme protokolü
Zaman hassasiyeti  
IEC standartları
Esnek entegrasyon altyapısı
Açık sistem
Görselleştirmede etkin tasarım
(0216) 315 40 55
(0216) 315 40 66
info@elmak.com.tr
©2016 - ELMAK Kontrol Sistemleri San. ve Tic. A.Ş Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM