Emniyet Risk Analizi ve Danışmanlığı

RAMS analizi sistemlerin kullanılabilirliği ve güvenlik performansına odaklanmaktadır. Etkin hesaplama tekniklerini uygulayarak, doğru sistem mimarisi ve doğru ürün seçimi gerçekleştirerek projelerin hem yapım aşamasında hem de işletme esnasında güvenlik, risk, verimlilik, onarım ve bakım konularında bilinçli kararlar alınmasını sağlamaktayız.

Reliability: Bir sistemin veya bir ürünün spesifik bir fonksiyonu gerçekleştirebilme yeteneğidir.

Availability: Onarılabilir bir sistem veya sistem elemanının belirli koşullar ve zaman sürecinde fonksiyonel durumda kalabilme yeteneğidir.

Maintainability: Bir sistem veya sistem elemanının belirli bir süre içinde tamir edilibilme olasılığı olarak tanımlanır. Bakım kolaylığı ve kısa sürede tamir imkanı anlamına gelir. FMEA/FMECA, Fault Tree Analysis (FTA), Reliability Block Diagrams (RBDs), Common Cause Failure Analysis gibi hesaplama teknikleri ile tasarım aşamasında istenen sistem değerlerini yakalayabilmekteyiz. Bu sayede doğru sistem mimarisi kurabilmekte, kritik sistem yapılarını belirleyerek optimum bakım aralıkları ve yedek malzeme ihtiyaçlarının belirleme gibi önleyici tedbirlerin alınmasını sağlamaktayız.

Safety: Bir sistemin yaşam döngüsü boyunca insanlara, çevreye veya diğer varlıklara zarar vermemesini konu alır. Functional Safety alanında sertifikalı uzman ve mühendis kadromuz ile SIL0, SIL1, SIL2 standartlarında proje dizayn, uygulama ve yönetimi gerçekleştirmekteyiz.