Otomasyon ve SCADA Sistemleri Tasarımı

SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) sistemleri günümüzde bir çok tesis ve organizasyon tarafından sistem takibi, sorun saptamaları ve uzaktan tesis kontrolü amacıyla kullanılmaktadır. Bu şekilde tesisler daha güvenli, performans anlamında daha verimli ve daha sürdürülebilir bir altyapıyı sistemlerine entegre etmiş olurlar. PLC ve SCADA uygulamalarının yer aldığı otomasyon sistemlerinde, belirtilen sonuçlara ulaşabilmek adına optimum sistem mimarisinin oluşturulması ve bu doğrultuda en doğru sistem ögelerinin seçimi büyük önem taşımaktadır.

25 yıllık tecrübesiyle, Elmak Kontrol Sistemleri bir çok farklı sektörde, farklı süreçlerde görev alarak bütçe ve verimlilik bazlı en optimum çözümü müşterilerine sunarak sistem tasarımını oluşturmaktadır. Elmak’ta çalışan mühendislerin ana odağı, sistem mimarisi oluşumunda tüm markalar ve tüm alt sistemlerin öncelikleri gözetilerek varsa proseste güvenlik standartları doğrultusunda değerlendirerek, iş üretkenliği ve kalite gereksinimlerini karşılayan tasarım optimum maliyetlerle oluşturulur. Yapım aşamasına geçmeden önce doğru dizayn edilmiş bir sistem hem uygulamacı için hem de son kullanıcı için büyük avantajlar yaratır.

Doğru mimari ile kurgulanmış bir şartname, haberleşme altyapısı dizayn aşamasında belirlenmiş, programlama koşulları uluslararası standartlara bağlanmış proje nihai aşamaya geldiğinde yüksek kararlılıkta çalışır.

Sistemin emre amadelik (availibility) seviyesinin belirlenmesi, tasarımının oluşturulması, şartnamelerin yazılması gibi tüm yapım öncesi aşamalarda tecrübeli dizayn ekibimizle birlikte hizmet vermekteyiz.