Trenin kesintisiz şekilde enerji altında olması yüksek hızlı trenlerde oldukça önemlidir. Yüksek hızlı tren hatları SCADA projelerinde uygun saha ekipmanları seçimi, ortam koşullarına göre hardware seçimi ve uzak alan mimarisine göre tasarlanmış SCADA sistemleri seçilmelidir.

Kurulan sistemin availability (emre amadelik) değerlerinin yüksek olması beklenmektedir. Altyapı projelerinde tecrübeli ekiplerle gerçekleştirdiğimiz yüksek hızlı tren projeleri SCADA sistemlerinde akıllı topolojik renklendirme yazılımımız ile reliability (güvenilirlik) olarak başarılı hizmetler vermekteyiz.

İşletme eğitimlerinin verilmesi, bakım prosedürleri ve detaylı olarak dokümante edilmiş kullanım kılavuzları ile tüm sistem uzun dönem ve zor çalışma koşullarına göre uygun olarak tasarlanır. Hattın uzunluğu , coğrafik yapı ve sistemin emniyet beklentisine göre farklı dizaynlar gerçekleştirilebilir. Gerekmesi halinde YHT projeleri SCADA sistemleri uzman ekiplerimizce Safety sistemlerle entegre edilerek çalıştırılabilir.